Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ochis2016/templates/ochis_20160103_1/functions.php on line 177

stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to szeroka gama procedur stomatologicznych.

 

WYPEŁNIENIA KOSMETYCZNE - stare, niekształtne wypełnienia zastępowane są wysokiej jakości materiałami kompozytowymi. Wypełnienia formowane są w taki sposób, aby ich trójwymiarowa struktura odzwierciedlała budowę naturalnego zęba


 KORONY CERAMICZNE- Procera i Cercon nie posiadają metalowej podbudowy, dzięki czemu zapewniają doskonały efekt kosmetyczny. Idealnie imitują tkanki naturalnego zęba.

MOSTY PORCELANOWE- mosty to stałe uzupełnienia protetyczne zacementowane na zębach własnych pacjenta. Z ich pomocą można uzupełnić brak od jednego do kilku zębów.

  

WKŁADY KORONOWE (INLAY, ONLAY, OVERLAY) - w przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba alternatywę w stosunku do standardowych wypełnień stanowią wkłady koronowe typu inlay, onlay lub overlay. Wkłady koronowe są najbardziej wytrzymałym, a zarazem bardzo estetycznym uzupełnieniem zęba.

WYBIELANIE ZĘBÓW -etapy


1.WIZYTA U DENTYSTY W CELU KONTROLI ZĘBÓW I OCENY STANU ZDROWIA JAMY USTNEJ.

Aby uniknąć niezadowalających efektów, wskazana jest szczegółowa diagnostyka przed rozpoczęciem wybielania. Lekarz musi ocenić czy nie ma przeciwwskazań do wybielania. Ocenia stan dziąseł i zębów - zwłaszcza na powierzchniach licowych i przyszyjkowych. Ubytki w zębach powinny być zabezpieczone, z reguły wykonuje się wypełnienia tymczasowe. Materiały kompozytowe czy wypełnienia ceramiczne nie będą, bowiem reagowały na wybielanie. Po ustabilizowaniu się koloru (trwa to zwykle około dwóch tygodni), lekarz może je wymienić, dobierając odpowiedni kolor.

2.PODDANIE SIĘ PROFESJONALNYM ZABIEGOM HIGIENIZACYJNYM- USUNIĘCIE KAMIENIA ORAZ OSADÓW NAZĘBNYCH.

Zanim wykonamy zabieg wybielania zębów należy wykonać profesjonalne czyszczenie zębów z kamienia i osadu nazębnego. Zewnętrzne plamy po papierosach, kawie czy herbacie najskuteczniej są usuwane poprzez piaskowanie i polerowanie. Należy pamiętać, że płytka bakteryjna pokrywająca szkliwo sprawia, że tlen wydzielany przez wybielacz nie może być właściwie wchłonięty, dlatego aby wybielanie było skuteczne zęby musza być dokładnie oczyszczone. 

3.DOBÓR METODY I SPOSOBU WYBIELANIA ZĘBÓW.

Istnieje wiele metod wybielania zębów. Systemy wybielania oferowane  pacjentom łączą w sobie prostotę i bezpieczeństwo zastosowania oraz największą efektywność. Stosujemy wybielanie nakładkowe oraz wybielanie gabinetowe. Lekarz pomoże Ci wybrać właściwy dla Ciebie sposób wybielania zębów.

WYBIELANIE GABINETOWE - zabieg jednorazowy, polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów a następnie aktywowanie go przez "zimne niebieskie światło" lampy. Efekt jest natychmiastowy. Cały proces wybielania trwa około 45 minut. Efekt pozostaje widoczny przez okres 2-3 lat, ale jest to zależne od indywidualnych predyspozycji oraz nawyków pacjenta. Przez pierwsze 48h po wykonaniu zabiegu należy zachować bezwzględną białą dietę czy, nie należy spożywać pokarmów ani pić napojów posiadających ciemne barwniki. Aby utrzymać biel zaleca się szczotkowanie zębów pastą wybielającą (bez fluoru). Dzięki właściwej higienie, systematycznym i regularnym wizytom higienizacyjnym efekty mogą pozostać nienaruszone przez bardzo długi czas.

 

WYBIELANIE NAKŁADKOWE - zabieg, który wymaga od pacjenta zaangażowania i systematyczności. Aby uzyskać efekt pięknych i białych zębów; wymagany jest dłuższy czas stosowania preparatów wybielających. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg trwa od 10 do 14 dni i jest kontynuowany przez pacjenta w domu. Lekarz sprawuje nadzór i kontrolę nad przebiegiem wybielania a pacjent jest zobowiązany do zgłaszania się na wizyty kontrolne. Aby móc wykonać wybielanie lekarz pobiera wyciski, aby na ich podstawie wykonać indywidualne szyny z przestrzeniami dla materiału wybielającego. Pacjenci po odpowiednim przeszkoleniu przez nasz personel, sami nakładają żel do wkładek i wykonują wybielanie w domu.

LICÓWKI PORCELANOWE- idealne rozwiązanie poprawiające kosmetykę zębów przednich. Mają postać cienkiej "łuski" przyklejanej do zewnętrznej (licowej) powierzchni zęba .

 

BIŻUTERIA NAZĘBNA - to doskonała ozdoba pięknych i zadbanych zębów. Są to maleńkie kryształki drogocennych kamieni szlachetnych naklejanych na szkliwo zębów ( najczęściej górnych dwójek lub trójek). Występują w szerokiej gamie wzorów mogą być wykonane na przykład z 24-karatowego białego złota, tradycyjnego żółtego oraz kamieni szlachetnych. Jest to doskonały sposób na podkreślenie własnego stylu i indywidualności.

 

OCHIS

© 2015 | POLITYKA PRYWATNOŚCI

 Przydatne linki do innych stron:

                                              Diagnostyka rentgenowska

                                              Implanty Straumann

                                              Implanty Bredent                                           

                                              Dolnośląska Izba Lekarska